Наказами Державної податкової служби України затверджено ряд Узагальнюючих податкових консультацій, а саме:

Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації з питань забезпечення єдиного підходу до застосування штрафних санкцій за порушення норм Податкового кодексу України (наказ від 22.11.2012 р. №1046) в якій розглянуті наступні питання:

1. Чи враховуються порушення, вчинені платником податків до набрання чинності Кодексом та виявлені після 1 січня 2011 року при визначенні повторності та відповідно застосуванні більш жорсткої штрафної санкції (50 відсотків).
2. Чи передбачена відповідальність за несвоєчасну сплату авансового внеску з єдиного податку ФОП – платником ЄП у 2012 році?
3. Чи передбачена відповідальність платників податку на прибуток за неподання фінансової звітності та чи складають контролюючі органи протоколи про адміністративні правопорушення?
4. Які випадки підпадають під визначення нецільового використання відповідно до вимог статті 209 Кодексу з метою застосування штрафної санкції, визначеної пунктом 123.2 статті 123 Кодексу та чи можна її застосовувати самостійно?
5. Чи вважатиметься порушенням цільового використання коштів випадок коли, с/г підприємство задекларувало суму до сплати на спецрахунок у розмірі 2000 гривень, а фактично сплатило 3000 гривень та використало їх за цільовим призначенням ?
6. С/г підприємство занизило суму ПДВ у декларації з ПДВ (скороченій), яка мала бути перерахована на спецрахунок, задекларувавши до сплати 3000 гривень, а фактично (за результатами документальної перевірки) має сплатити 4000 гривень. Чи вважатиметься цей факт порушенням цільового використання коштів і якщо так, то які санкції будуть застосовані?
7. Чи будуть нараховані с/г підприємству, у випадку оплати ним вартості послуг, не пов`язаних із його діяльністю, зі спецрахунку на суму 2000 гривень, штрафні санкції?
8. Які штрафні санкції передбачені за порушення встановлених законодавством строків зберігання документів з питань обчислення і сплати податків та зборів?
9. Який порядок застосування пункту 11 підрозділу 10 розділу XX Кодексу?

Про затвердження узагальнюючої податкової консультації з питань застосування факсиміле при складанні первинних документів, документів бухгалтерської та податкової звітності (наказ від 22.11.2012 р. №1047), в якій розглянуті наступні питання:

1. Чи мають право платники податків при складенні податкової звітності використовувати факсиміле?
2. Чи мають право платники податків при оформленні податкової накладної використовувати факсимільне відтворення підпису?
3. Чи вправі посадові особи органів ДПС використовувати факсиміле в податковому повідомленні-рішенні, податковій вимозі, наказі та направленні на проведення перевірки?

Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо плати земельного податку власниками нежитлових приміщень, платниками єдиного податку – фізичними особами – підприємцями (наказ від 23.11.2012 р. №1051)

Источник: Бухгалтер 911